SAMSUNG QE55S93DAEXXN televisie 4K UHD - 55"
Productinformatie "SAMSUNG QE55S93DAEXXN televisie 4K UHD - 55""
Producttype OLED
Display*
Schermafmeting 55"
Resolutie 4K (3,840 x 2,160)
Refresh Rate 100Hz (Up to 144Hz)
Anti Reflection Ja
Video
Processor NQ4 AI Gen2 Processor
HDR (High Dynamic Range) OLED HDR+
HDR 10+ Ja (ADAPTIVE/ GAMING)
Contrast Self-illuminating pixels
Viewing Angle Ultra Viewing Angle
Micro Dimming N/A
Contrast Enhancer Real Depth Enhancer
Motion Technology Motion Xcelerator 144Hz
Expert Calibration N/A
Smart Calibration Basic
AI Upscale 4K AI Upscaling
Supersize Picture Enhancer N/A
AI Motion Enhancer N/A
HDR Brightness Optimizer Ja
Filmmaker Mode (FMM) Ja
AI HDR Remastering N/A
Audio
Dolby Atmos Ja
Object Tracking Sound OTS
Q-Symphony Ja
Audio Pre-selection Descriptor Ja
Sound Output (RMS) 60W
Speaker Type 2.1.2CH
Multiroom Link No
Active Voice Amplifier Pro Ja
Adaptive Sound Adaptive Sound Pro
360 Audio Ja
Smart Service
Operating System Tizen™ Smart TV
Far-Field Voice Interaction Ja
Samsung TV Plus Ja (GB, FR, DE, IT, ES, CH, AT, NL, SE, NO, DK, FI, PT, IE, BE, LU)
Web Browser Ja
SmartThings Ja
Samsung Health Ja (GB,IR only)
Universal Guide Ja (GB, FR, DE, IT, ES)
Smart Feature
Multi-View upto 2 videos
Ambient Mode Ambient Mode+
Virtual Communication N/A
NFT N/A
Apple AirPlay Ja (w/o Aland Islands, Faroe islands, Netherlands Antilles, San Marino)
ScreenVitals N/A
Daily+ Ja
Connectiviteit
HDMI 4
HDMI (High Frame Rate) 4K 144Hz (for HDMI 1/2/3/4)
USB 2 x USB-A
POGO (SlimFit Cam Only) N/A
Ethernet (LAN) 1
Audio Out (Mini Jack) N/A
Digitale Audio Out (Optical) 1
RF In (Terrestrial / Cable input) 1/1(Common Use for Terrestrial)/2
Ex-Link ( RS-232C ) N/A
CI Slot 1
HDMI Audio Return Channel eARC
Wi-Fi Ja (Wi-Fi 5)
Bluetooth Ja (BT5.2)
Anynet+ (HDMI-CEC) Ja
One Connect Box N/A
Afmetingen
Package Size (WxHxD) 1385 x 832 x 153 mm
Set Size with Stand (WxHxD) 1225.4 x 773.6 x 265.2 mm
Set Size without Stand (WxHxD) 1225.4 x 708.6 x 39.9 mm
Stand (Basic) (WxD) 366.0 x 265.2 mm
VESA Spec 300 x 200 mm
EAN: 8806095578965
3D: geen 3D
Hertz: 100 Hz
afmeting: 55 inch (140 cm)
energieklasse: G
schermtype: OLED
smart tv: Tizen
voet: vaste voet
vorm tv: flat TV
wifi: Wifi ingebouwd
Eigenschappen
EAN: 8806095578965
3D: geen 3D
Hertz: 100 Hz
afmeting: 55 inch (140 cm)